HOT NEWS: SPÓR O 4,2 MLN ZŁ WYGRYWAJĄ FRANKOWICZE

HOT NEWS: SPÓR O 4,2 MLN ZŁ WYGRYWAJĄ FRANKOWICZE

DATA: 05.09.2020

 

Frankowicze wygrali w warszawskim sądzie sprawę z Getin Noble Bankiem o 4,2 mln zł.

Wszyscy znamy ten scenariusz. Małżeństwo z Mazowsza, dziś w wieku około 40 lat. Przedsiębiorcy, zajmujący się szkoleniami w branży kulinarnej, dietetyką. W 2008 roku postanowili wziąć kredyt we frankach szwajcarskich. Bisnes szedł dobrze, mieli marzenia na duży dom, dla całej rodziny. W domu miał być prowadzony też ich biznes.

Zaciągnięty kredyt na  2 mln zł, na 30 lat początkowo nie sprawiał problemów. W kolejnych latach niestety raty zaczęły szalenie rosnąć, doszło do tego, że wynosiły nawet kilkanaście tysięcy złotych.

W sporze między Getin Noble Bankiem a małżonkami, którzy zaciągnęli kredyt na dom we frankach szwajcarskich, Sad Okręgowy w Warszawie 24 czerwca br. przyznał całkowitą rację frankowiczom.

 

„Sąd oddalił powództwo banku w całości. Uznał, że umowa kredytu jest nieważna w całości z uwagi na zawarcie w niej klauzul niedozwolonych (tzw. abuzywnych). Chodzi o zapis, zgodnie z którym bank przeliczał kwotę kredytu wyrażoną w umowie w złotówkach na franki według kursu z własnych tabel, a nie niezależnego od obu stron miernika, np. kursu średniego NBP.

– mówi radca prawny Magdalena Pledziewicz z Torunia.

 

 

 

 

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się po bezpłatną analizę swojej umowy kredytowej, nadszedł ten czas.
Wyślij skan umowy na adres frankowicze@arbitersa.pl i dołącz do zadowolonych klientów, którzy nie są już frankowiczami.

 

 

WIĘCEJ: TUTAJ

HOT NEWS: ZŁOTY TRACI NA WARTOŚCI
HOT NEWS: PRAWO EUROPEJSKIE WSPARCIEM DLA FRANKOWICZÓW

Dodaj komentarz

error: Ta strona jest chroniona!