HOT NEWS: JAK PRZEDSTAWIA SIĘ KURS FRANKA?

HOT NEWS: JAK PRZEDSTAWIA SIĘ KURS FRANKA?

Ile teraz kosztuje frank szwajcarski? Nadal utrzymuje się powyżej poziomu 4,30 zł. Wczoraj (20.05.2020) kurs franka szwajcarskiego wobec polskiego złotego wynosił 4,3005 zł. To niewielki spadek.

Frank szwajcarski, jedna z głównych walut wymienialnych na całym świecie, nadal kosztuje ponad 4 zł.

Wysokość franka jest niezbyt dobrą informacją dla frankowiczów. Obecnie posiadaczy kredytów frankowych jest około 850 tysięcy – i to dla nich wzrost ceny CHF oznacza rosnące raty za zaciągnięte kredyty mieszkaniowe.

Tak zła sytuacja długo nie miała miejsca. 16 stycznia 2015 roku, czyli w pierwszy dzień po „czarnym czwartku”, kurs franka wynosił przez chwilę lekko ponad 5 zł.

Narodowy Bank Polski podaje, że na koniec stycznia 2020 roku hipoteczne kredyty frankowe w polskich bankach miały wartość ponad 100 mld złotych. Czyli o prawie 2,5 mld złotych mniej niż rok wcześniej.

Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmieniła tę tendencję na zdecydowanie gorszą. W zaledwie 2 miesiące CHF podrożał o prawie 10% względem PLN. Czym to skutkuje?  Frankowicze nagle mają do spłacenia w sumie o 10 mld złotych więcej.

 

WIĘCEJ: https://businessinsider.com.pl/finanse/waluty/kurs-franka-frank-szwajcarski-chfpln-20-maja-2020/5vz84bn?

HOT NEWS: WYROK W SPRAWIE WAKACJI KREDYTOWYCH – SANTANDER BANK
HOT NEWS: MINISTER SZUMOWSKI RÓWNIEŻ JEST FRANKOWICZEM

Dodaj komentarz

error: Ta strona jest chroniona!