HOT NEWS: MBANK POZOSTANIE W GRUPIE COMMERZBANKU

HOT NEWS: MBANK POZOSTANIE W GRUPIE COMMERZBANKU

Commerzbank nie chce sprzedawać teraz mBanku, bo uznał, że sprzedaż jest obecnie niewykonalna na rozsądnych warunkach.

Jedyną „poważną” ofertę zakupu mBank złożył Bank Pekao S.A. Bank chcieli kupić również amerykańscy inwestorzy, a także PKO BP, grupa ING oraz Credit Agricole.

„W obecnej sytuacji rynkowej, która jest zdominowana przez kryzys koronawirusa, transakcja wydaje się być niewykonalna na rozsądnych warunkach. Bank będzie konsekwentnie kontynuował strategię Commerzbank 5.0. Oczywiste jest, że sprzedamy tak cenny składnik aktywów jak mBank tylko wtedy, gdy warunki będą odpowiednie. Obecne otoczenie rynkowe naznaczone kryzysem koronawirusa nie pozwala na atrakcyjną wycenę” – czytamy w komunikacie Commerzbanku (dla biznes.interia).

Agencja ratingowa uważa, że po szybkim wzroście wartości portfela kredytowego banku w latach 2018-2019, przy spodziewanej recesji w Polsce w 2020 roku i innych negatywnych następstwach pandemii COVID-19, koszt ryzyka w banku może znacząco wzrosnąć. Wg analityków agencji, mBank należy do najbardziej narażonych banków na ryzyka ekonomiczne i prawne, związane z posiadaniem portfela hipotecznego we frankach szwajcarskich.

WIĘCEJ: https://biznes.interia.pl/gieldy/aktualnosci/news-commerzbank-zdecydowal-o-niesprzedawaniu-mbanku,nId,4489363

HOT NEWS: MINISTER SZUMOWSKI RÓWNIEŻ JEST FRANKOWICZEM
HOT NEWS: KREDYTY HIPOTECZNE BUDZĄCE NAJWIĘKSZE OBAWY

Dodaj komentarz

error: Ta strona jest chroniona!