HOT NEWS: PKO BP WIDZI MOŻLIWOŚĆ ZAWIERANIA UGÓD WS. KREDYTÓW FRANKOWYCH. PYTANIE: JAKIE BĘDĄ ICH WARUNKI?

HOT NEWS: PKO BP WIDZI MOŻLIWOŚĆ ZAWIERANIA UGÓD WS. KREDYTÓW FRANKOWYCH. PYTANIE: JAKIE BĘDĄ ICH WARUNKI?

Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło przyznał, że bank widzi możliwość zawierania ugód z kredytobiorcami. Jednak nikt ze strony banku na razie nie zdradza, czy będą proponować frankowiczom atrakcyjniejsze niż do tej pory warunki ugód. A to jest kwestia zasadnicza.

Prezes PKO BP przyznał, że banki są zmuszone tworzyć rezerwy na potencjalne ryzyko prawne, że wyrok TSUE dotyczył jednej sprawy, na której buduje się oczekiwania wobec wszystkich kredytów frankowych i że banki będą „kwartał po kwartale model modyfikować w obliczu napływających spraw sądowych i rozstrzygnięć”.

Prezes Jagiełło zaznaczył także, że bank PKO BP dąży do satysfakcji obu stron w relacjach bank-klient. Pytanie: czy to tylko gra na czas, czy są to realne obietnice?

Nieoficjalnie banki przyznają, że są niechętne ugodom także dlatego, że stawiałoby to frankowiczów w uprzywilejowanej sytuacji względem kredytobiorców złotowych (…) Intratne dla frankowiczów warunki ugód mogłyby skłonić kredytobiorców złotowych do wnoszenia roszczeń – wskazują niektórzy bankowcy. Poza tym nie wszystkie banki stać na skumulowany w czasie wydatek wynikający z licznych ugód i konwersji hipotek frankowych.

WIĘCEJ: https://www.parkiet.com/Banki/302129921-PKO-BP-otwarty-na-ugody-z-frankowiczami.html

HOT NEWS: KURS WALUTY NAJWYŻSZY OD 2015 ROKU!!
HOT NEWS: RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH OSTRO O PRAKTYKACH BANKÓW PO TSUE

Dodaj komentarz

error: Ta strona jest chroniona!