HOT NEWS: POLSKIE WAKACJE KREDYTOWE. CO PROPONUJĄ BANKI?

HOT NEWS: POLSKIE WAKACJE KREDYTOWE. CO PROPONUJĄ BANKI?

29 marca cypryjski parlament uchwalił ustawę, która pozwala na zawieszenie do końca roku spłaty kredytów z powodu epidemii. Ponadto ustawa wydłuża okres spłaty rat o dodatkowe 9 miesięcy. A jak wygląda to w Polsce?

Jak już pisaliśmy wcześniej, w Polsce również jest opcja wakacji kredytowych. Jednak nie są one wprowadzone ustawą, tylko inicjatywą Związku Banków Polskich.

„Zwracamy uwagę, że korzystanie z karencji kredytu wiąże się ze wzrostem kolejnych rat kredytowych, więc zachęcamy klientów do przemyślenia, czy ich sytuacja wymaga skorzystania z tego rozwiązania” – Piotr Rutkowski z biura prasowego mBanku dla Business Insider.

Co więcej, jak już wiemy z własnego doświadczenia dot. umów pseudofrankowych gros banków w swoich propozycjach w formie wniosku czy aneksu wymaga potwierdzenia wysokości pozostającego do spłaty kredytu. Takie sformułowanie może skutecznie zablokować drogę naszych klientów do prowadzenia postępowania sądowego związanego z klauzulami abuzywnymi.

WIĘCEJ: https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/wakacje-kredytowe-tarcza-antykryzysowa-bankow-moze-im-dac-zyski/l1vbr4l

HOT NEWS: KURS CHF. FRANK NADAL POWYŻEJ 4 ZŁOTYCH
HOT NEWS: BANKI ZAROBIŁY PRAWIE 1,8 MILIARDÓW ZŁOTYCH – DANE STYCZEŃ-LUTY 2020

Dodaj komentarz

error: Ta strona jest chroniona!